איתור מוקדם של עיכובים התפתחותיים

מחקרים מראים שככל שמאתרים ומטפלים בעיכובים התפתחותיים מוקדם יותר, הטיפול הוא אפקטיבי יותר, לכן אנו פועלות לאתר ילדים עם עיכובים התפתחותיים מוקדם ככל הניתן.

איתור בטיפות חלב

מרפאה בעיסוק מטעם מרכז הפעו"ט, מגיעה מידי שבוע אל תחנות טיפת החלב של טירת כרמל, כדי לאתר ילדים עם קשיים התפתחותיים ולהפנותם לטיפול, וכדי לספק להורים הדרכה התפתחותית ומענה ראשוני לשאלות חינוכיות.

אם את/ה חושש/ת שהתינוק שלך מפגין עיכוב בהתפתחות – או אם את/ה רוצה ללמוד פעולות פשוטות שיכולות לתמוך בהתפתחותו – פני לאחות טיפת החלב שלך כדי לתאם פגישה. השירות ניתן בחינם במסגרת שיתוף פעולה בין מרכז הפעו"ט, טיפת חלב והמחלקה לשירותים חברתיים.

איתור במעונות

צוות רב מקצועי של מרפאות בעיסוק, פיזיותרפיסטית וקלינאיות תקשורת מגיע מידי שנה לכל אחד מהמעונות המפוקחים בטירת כרמלובוחנות את תחומי ההתפתחות השונים: שפה, מוטוריקה עדינה וגסה, תפיסה וקשב וריכוז, התמודדות עם תסכולים,עמידה בגבולות ועוד. ילדים המפגינים עיכובים התפתחותיים מופנים לאבחון ביחידה להתפתחות הילד ולהמשך טיפול. הצוות עובד בשיתוף פעולה מלא עם צוות הגננות והמטפלות של המעון ומלווה אותן בקשר עם ההורים.

ניתן להזמין איתורים גם למסגרת שלכם!

 

 

איתורים
    שלוחה ראשית: מבנה חצב – רח' חצב 1 טירת כרמל | מבנה אלמוג – רח' אלמוג 3 טירת כרמל  | מעון קשת – רח' בן צבי 24 א טירת כרמל 
    טל: 8575216 -04 /04-9539001   פקס: 8570776 – 04 merkazhapaot@gmail.com

    כל הזכויות שמורות למרכז לפעו"ט 2021

    דילוג לתוכן