"ניצנים" – תכניות העשרה לילדי כיתות א' וב'

תכנית "מסע עולמי" לחיזוק מיומנויות למידה

בתכנית "מסע עולמי" אנחנו מפליגות מסביב לעולם עם קבוצה קטנה של תלמידי כיתה א' הזקוקים לתמיכה במיומנויות למידה. את המסע מובילה מרפאה בעיסוק מצוות מרכז הפעו"ט ולצידה מחנכת הכיתה.

כל שבוע הקבוצה "מטיילת" לארץ אחרת בעולם, לפעילות חווייתית שדרכה התלמידים מתרגלים ומשפרים מיומנויות הדרושות כדי להצליח בבית הספר: הבנת הוראות, עבודה לפי שלבים, תכנון והתארגנות, מוטוריקה עדינה, עיצוב אותיות ועוד.

יתרון מרכזי של תכנית ייחודית זו, הוא שהיא חושפת גם את מחנכת הכיתה לשיטות לימוד מבוססות חוויה ומאפשרת לה לאמץ את הפעילויות גם עבור שאר תלמידי הכיתה.

השנה תכנית "מסע עולמי" מופעלת בבית ספר "זבולון" בטירת כרמל ב3 כיתות א'.

תכנית "המעגל הבטוח" לפיתוח תקשורת מיטיבה

מחקרים מראים שכאשר האקלים הרגשי והחברתי בכיתה הוא טוב, משתפרים גם ההישגים ואיכות החיים של התלמידים. תוכנית "המעגל הבטוח" נועדה לענות על הצורך  הזה וללמד ילדים דרכים בלתי אלימות, כנות ואמפטיות לתקשר זה עם זו.

התכנית מבוססת על שיטת טיפול זוגי בשם "אימגו" שמציעה מודל מובנה לדיאלוג המעודד הקשבה פעילה, אמפטיה וביטוי רגשי. את המודל הזה התאמנו (בהשראת תכנית "הגן הבטוח") לילדי הכיתות הצעירות,  ואנחנו מלמדות אותו בבתי הספר של טירת כרמל כבר  מעל עשור.

כל מפגש עוסק בנושא חברתי – רגשי (כמו כעס, פחד, אמפתיה..) בעזרת כלים חווייתיים של יצירה, משחק וסיפור, הרפיה ודמיון מודרך ותרגול של כלי הדיאלוג ה"אימגי". הילדים משתפים בקונפליקטים מחיי היומיום ולומדים לפתור אותם בצורה לא אלימה. גם מחנכת הכיתה לומדת את כלי הדיאלוג ועושה בו שימוש עם הילדים במהלך השבוע.

שלוחה ראשית: מבנה חצב – רח' חצב 1 טירת כרמל | מבנה אלמוג – רח' אלמוג 3 טירת כרמל  | מעון קשת – רח' בן צבי 24 א טירת כרמל 
טל: 8575216 -04 /04-9539001   פקס: 8570776 – 04 merkazhapaot@gmail.com

כל הזכויות שמורות למרכז לפעו"ט 2021

דילוג לתוכן